داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
حادثه برای "هواپیمای ایران ایر" / مینی بوس آسمان قلب "فوکر 100" هما را نشانه رفت + عکس
کد مطلب: ۲۶۶۲۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۳
اوشیدا: یک دستگاه مینی بوس متعلق به خدمه پرواز هواپیمایی آسمان با هواپیمای فوکر 100 ایران ایر در فرودگاه شیراز برخورد کرد.
حادثه برای "هواپیمای ایران ایر" / مینی بوس آسمان قلب "فوکر 100" هما را نشانه رفت + عکس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: تمام افراد دست اندرکار صنعت هوانوردی کشورمان تلاش می کنند تا مسافران با سلامت به مقصد خود برسند و پروازی آسوده را تجربه کنند.

در این بین برخی خطاهای سهوی باعث می شود هواپیماهای کشورمان که هر کدام به عنوان سرمایه ای گران بها تلقی می شوند دچار آسیب شده و از آن بالاتر جان مسافران به خطر بیفتد.یکی از این خطاها که مسبب اولین حادثه هواپیمایی کشورمان در فروردین ۱۳۹۳ بوده برخورد مینی بوس با یک فروند هواپیما در شیراز است.

طی این حادثه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز مینی بوس حامل خدمه پرواز هواپیمایی آسمان به هواپیمای فوکر ۱۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به علامت ثبتی EP-CFR برخورد کرده و باعث آسیب دیدن بدنه هواپیما می شود.

هواپیما که از شیراز عازم بند لنگه بوده زمینگیر می شود و مسافران با پرواز جایگزین اعزام شده اند.


گمانه زنی های اولیه حکایت از ناراحتی و حمله قلبی راننده مینی بوس داشته که منجر به برخورد آن با فوکر ایران ایر شده است.در این حادثه فقط راننده مینی بوس به بیمارستان منتقل شده است.

البته هواپیمای مذکور نیز دوره تعمیرات را پشت سر گذاشته و به خط پروازی بازگشته است.

موارد مشابه این اتفاق ماننده برخورد پله با هواپیما ایرباس ۳۲۰ آتا، برخورد اتوبوس مسافران با هواپیمای ام دی ۸۰ زاگرس نشان می دهد که پرسنل زمینی عملیات پرواز نیاز به دقت بالاتر و آموزش های بیشتر دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
    عکاس :