داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
آماده انتقال افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز تا زمستان ۹۳ هستیم
کد مطلب: ۲۷۰۴۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸
اوشیدا: : مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران برنامه این شرکت را برای دریافت و انتقال افزایش تولید ۱۰۰ میلیون مترمکعبی گاز در سال ۱۳۹۳ تشریح کرد.
آماده انتقال افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز تا زمستان ۹۳ هستیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حسن منتظر تربتی  گفت: در چند سال گذشته در بعد تولید و مصرف گاز توازن خوبی وجود نداشت؛ به طوری که اگر تولید گاز به طور متوسط در سال ۲ تا ۲.۵ درصد رشد داشت، رشد مصرف حدود ۸ تا ۸.۵ درصد بود.

وی با تاکید بر این که اولویت شرکت گاز در سال جاری افزایش حجم تولید گاز است گفت: پیش‌بینی می‌شود که تولید از میدان مشترک پارس جنوبی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد. تمرکز شرکت ملی گاز ایران هم بر این است که بتواند این افزاش تولید را به مبادی مصرف برساند.

او ادامه داد: بنابراین اولویت شرکت ملی گاز ایران بر روی ساخت خطوط لوله انتقال گاز از جنوب به شمال و ایستگاه‌های تقویت فشار آن برای منقل کردن گاز تولید شده از عسلویه به مرکز کشور است.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت آمادگی دریافت و انتقال افزایش ۱۰۰ میلیون متر مکعبی گاز را تا قبل از زمستان دارد؟ خاطرنشان کرد: با پروژه‌هایی که شرکت ملی گاز ایران تعریف کرده است، پیش‌بینی می‌شود که تا اول زمستان آمادگی دریافت این حجم گاز ایجاد شود.

تربتی در در مورد این که این حجم از تولید از طریق کدام خطوط لوله منتقل خواهد شد توضیح داد: بخشی از این افزایش تولید از طریق ظرفیت خطوط موجود و بخشی هم از طریق خطوط لوله جدید منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: امسال علاوه بر تکمیل خطوط سراسری چهارم، هشتم و دهم وساخت خط سراسری ششم که از عسلوله به طرف غرب کشور کشیده می‌شود شروع خواهد شد.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به این که هر خط لوله به طور متوسط هشت تا ۱۰ ایستگاه تقویت فشار دارد گفت: خط لوله چهارم و هشتم آماده شده است، فقط باید ایستگاه‌های تقویت فشار آنها تکمیل شود.

وی با تاکید بر این که شرکت ملی گاز تا پایان امسال برای دریافت ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز آماده خواهد شداعلام کرد: سال آینده نیز ظرفیت خطوط لوله برای دریافت ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز دیگر افزایش خواهد یافت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنسیم
    عکاس :