داخلی آرشيو گفتگو صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار نیمروز خبر داد:
۴۸۸طرح و پروژه در شهرستان نیمروز به بهره‌برداری می‌رسد
کد مطلب: ۷۵۹۳۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۷
فرماندار نیمروز گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۴۸۸ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان در شهرستان نیمروز به بهره‌برداری می‌رسد.
۴۸۸طرح و پروژه در شهرستان نیمروز به بهره‌برداری می‌رسد
غلامحسین امینی‌راد با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: ایجاد روحیۀ خودباوری و «ما می‎توانیم» یکی از دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی است چرا که در قبل از انقلاب به‎دلیل بزرگ‎نمایی جهان غرب در نظر مردم ایران، نوعی خودباختگی و ضعف در جامعه حکم فرما بود و نوعی فرهنگ وابستگی به غرب در اذهان عمومی ایجاد شد.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی، روحیه خودباوری و خوداتکایی در بین افراد جامعه دمیده شد و با تمام وجود این روحیه تقویت شد و شما امروز ایران قوی و قدرتمند را می‌بینید.

امینی‌راد تأکید کرد: شعار امسال دهه فجر «جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن» است و با تلاش‌های صورت گرفته در دهه فجر امسال ۴۸۸ طرح و پروژه تولیدی، عمرانی، کشاورزی، رفاهی و خدماتی در مجموع با اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان از محل اعتبارارت بخش دولتی و خصوصی با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد در ایام دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در این پروژه ها ۴۲۰ اشتغال مستقیم و در حدود ۶۵۰ اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است و از لحاظ بیشترین تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و بهره برداری تعداد ۲۱۰ طرح و پروژه مربوط به بنیاد برکت با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان که از این میزان ۸۰ طرح در حوزه صنایع‌دستی بوده است.
فرماندار نیمروز خاطرنشان کرد: حوزه کشاورزی با ۱۰۱ طرح شامل احداث ۵۰ واحد گلخانه صنعتی و خانگی، ۱۴ واحد استخز ذخیره آب و افتتاح ۴۳ حلقه چاهک کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به طرح‌های خودکفایی کمیته امداد امام خمینی افزود: کمیته امداد امام خمینی نیمروز با مجموع ۱۴۰ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با ۸۶ طرح اشتغالزایی مورد بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: در حوزه مسکن مددجویان افتتاح ۵۴ واحد مسکونی کمک هزینه‌ای از محل اعتبارات کمیته امداد و ۱۵ واحد مربوط به مسکن مددجویان بهزیستی می‌باشد.

امینی‌راد تصریح کرد: همچنین چهار پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مربوط به طرح‌های شهری و تعداد ۸ پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مربوط به پروژه‌های دهیاری‌هاست که شامل پروژه‌های بهسازی و آسفالت معابر روستایی و شهری، جدول‌گذاری، خدمات‌رسانی، و اجرای طرح‌های هادی روستایی می‌باشد که با بهره‌برداری از آنها خدمات مطلوبی به ساکنین شریف شهرادیمی و مردم روستاها ارائه خواهد شد.

فرماندار نیمروز با اشاره به تکمیل پروژه مربوط به فضای آموزشی گفت: فضای آموزشی با ۱۲ کلاس درس، و یک باب سالن ورزشی با اعتباری بالغ بر بیش از ۱۴ میلیارد تومان در حوزه آموزش و پرورش نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: دو پروژه مربوط به حوزه عشایری با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان و یک پروژه مربوط به عملیات آبخیزداری ومدیریت روان‌آب و مرمت و بازسازی قنات‌ها در سفیدآبه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و ۶۰۰ مربوط به حوزه شیلات و ابزی‌پروری می باشد و قابل بهره‌برداری است.

وی تأکید کرد: تمام تلاش و کوشش ما به این است پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان را به پایان برسانیم که جزو تاکیدات رئیس‌جمهور و استاندار محترم است و رشد اشتغال در دو سال گذشته نیز بیشتر از مقدار مورد انتظار بوده است و در راستی آزمایی وزارت تعاون، نیمروز حائز رتبه بالا قرار گرفته است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark