داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
شایان: تفتیان در مسابقات دوومیدانی جام امام رضا (ع) آماده نبود/ عراقی‌ها برای ما زنگ خطر نیستند
کد مطلب: ۷۳۴۹۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶
پیشکسوت دوومیدانی ایران گفت: حسن تفتیان برای این رقابت‌ها از آمادگی صددرصدی برخوردار نبود و این موضوع هم اصلاٌ اشکالی ندارد.
شایان: تفتیان در مسابقات دوومیدانی جام امام رضا (ع) آماده نبود/ عراقی‌ها برای ما زنگ خطر نیستند

به گزارش اوشیدا؛ حسین شایان، قهرمان سابق و رکورددار پیشین دوومیدانی آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون برگزاری مسابقات دوومیدانی بین‌المللی جام امام رضا (ع) در مشهد اظهار داشت: این‌که پس از سال‌ها بتوانیم در تقویم کنفدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی دوومیدانی جای بگیریم و میزبان یک مسابقه شویم، اتفاقی ارزش‌مند بود. سطح کیفی و فنی این رقابت‌ها هم قابل قبول بود و می‌شود نمره متوسط رو به بالا را به آن داد. کمبود میزبانی از یک رقابت معتبر فضای باز در ایران حس می‌شد که امیدواریم این روند میزبانی ادامه‌دار باشد.

او درباره فصل دوومیدانی جاری و پیگیری رقابت‌های مشهد عنوان کرد: این تورنمنت نه خارج از فصل، بلکه در آغاز فصل دوومیدانی برگزار شد. در برخی نقاط گرم‌سیر مسابقات دوومیدانی زودتر و در برخی نقاط سردسیر این رقابت‌ها دیرتر برگزار می‌شود. اگر به‌دنبال نتایج خاص و محیرالعقول در آغاز فصل نباشیم، این تورنمنت مسابقات خوبی می‌توانست باشد.
 
 
پرنده پیشین تیم ملی دوومیدانی با اشاره به لزوم تداوم رقابت‌های مشهد اذعان داشت: آمادگی ورزشکاران به دلیل شرایط خاص کرونایی امسال، دچار اختلال بود اما اگر برنامه‌ریزی‌ها تغییر نکند، این تورنمنت در تقویم فدراسیون جهانی جا می‌افتد و برای دوومیدانی کشورمان مثمرثمر هم خواهد بود. خیلی‌ها بدون حداکثر آمادگی در این رقابت‌ها حاضر شدند و اگر بتوانیم برگزاری را ادامه دهیم، مانند آن‌چه در جام داخل سالن فجر اتفاق افتاد، آورده‌های زیادی برای ایران به‌همراه خواهد داشت.
 
شایان درمورد مدال‌آوری دوومیدانی‌کاران عراقی در مسابقات بین‌المللی جام امام رضا (ع) و احساس خطر دوومیدانی ایران خاطرنشان کرد: عراقی‌ها هم در این چند ساله زحمت زیادی کشیده‌اند و با برنامه‌ریزی و تلاش توانسته‌اند پیشرفت کنند اما با زنگ خطر بودن‌شان موفق نیستم؛ چرا که سطح دوومیدانی ایران و کشوری هم‌چون عراق اصلاً قابل‌قیاس نیست. اما اگر ما کار نکنیم و برنامه‌ریزی دقیقی نداشته باشیم، عقب می‌افتیم.
 
او در این‌باره افزود: مدال‌آوری و درخشش عراقی‌ها در مشهد به‌دلیل آمادگی بیش‌تر آن‌ها و حضورشان در ۲ مسابقه پیش از مشهد بود. رکوردهایی که عراقی‌ها زدند در لیگ دوومیدانی ما رتبه ۶ و ۷ است و مشکلی در این باره نخواهیم داشت. ورزشکاران ما در مسابقات امام رضا (ع) در بهترین سطح آمادگی نبودند و کورس قهرمانی را به تنها چند صدم ثانیه واگذار کردند.
 
 
قهرمان سابق پرش ارتفاع درخصوص مسائل اتفاق افتاده برای حسن تفتیان نیز بیان داشت: صحبت‌های حاشیه‌ای درباره دزدیده شدن کفش تفتیان زیاد است اما باید درنظر داشت که حسن تفتیان برای این رقابت‌ها از آمادگی صددرصدی برخوردار نبود و این موضوع هم اصلاٌ اشکالی ندارد. در فاصله ۱۰۰ روز مانده به المپیک، بعید است که ورزشکار المپین خودش را وارد فاز مسابقه کند و تفتیان برای احترام به این رقابت‌ها و فدراسیون دوومیدانی در جام شرکت کرد.
 
شایان درنهایت پیرامون پیش‌بینی‌اش از وضعیت دوومیدانی‌کاران ایرانی در آوردگاه المپیک توکیو گفت: بعد از جراحی خارپاشنه احسان حدادی، عملکرد او را در شرایط مسابقه ندیده‌ایم که بتوان اظهارنظر کرد؛ حسن تفتیان هم باید مسابقات جدی خود را آغاز کند تا از شرایط او هم پیش‌بینی دقیقی داشته باشیم.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark