داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
چهار ایرانی کاندیدای مرد سال فوتبال آسیا 2020
کد مطلب: ۷۲۶۴۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۰
آزمون، طارمی، خلیل زاده و کنعانی زادگان کاندیدای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا هستند.
چهار ایرانی کاندیدای مرد سال فوتبال آسیا 2020

به گزارش "ورزش سه"، تیم تحریریه تیتان اسپورت چین و فاکس اسپورت آسیا با الهام از فرانس فوتبال و اهدای جایزه بالون در، از سال 2013 تصمیم گرفت جایزه ای را به افتخار بازیکنی که در سال گذشته بهترین عملکرد در فوتبال آسیا از خود نشان داده است، اهدا کند.


هیئت روزنامه نگاران فوتبال، از نقاط مختلف آسیا و مناطق مربوط به انجمن های ملی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این رأی گیری شرکت می کنند که پژمان راهبر سردبیر سایت ورزش سه به عنوان پرمخاطب ترین سایت ورزشی ایران، در این رأی گیری حضور پیدا می کند.


قوانین رأی گیری نیز به این صورت است که هر یک از اعضای شرکت کننده در این رأی گیری، 5 بازیکن منتخب خود را انتخاب می کند و به ترتیب 6، 4، 3، 2 و 1 امتیاز به آنها تعلق می گیرد. در نهایت عنوان بهترین فوتبالیست سال آسیا به بازیکنی که بالاترین امتیاز را داشته باشد اهدا می شود.


این جایزه از میان همه فوتبالیست هایی انتخاب می شود که در فوتبال آسیا شرکت می کنند. از جمله با بازی در تیم های ملی یا باشگاه های وابسته به کنفدراسیون فوتبال آسیا که در سال تقویمی گذشته به میدان رفته اند.

 


به طور کلی، این جایزه از میان سه دسته از بازیکنان انتخاب می شود:
الف) فوتبالیست هایی که دارای تابعیت مناطق مربوط به انجمن های ملی وابسته به AFC هستند و در باشگاه های فوتبال وابسته به AFC بازی می کنند.

ب) فوتبالیست هایی که در باشگاه های خارج از قاره آسیا بازی می کنند و در مسابقات رسمی بین المللی تحت نظر فیفا در طول سال گذشته در تیم های ملی کشورشان (اعم از تیم ملی بزرگسالان یا رده های پایین تر) به میدان رفته اند.


ج) فوتبالیست هایی که شهروند ملت ها یا مناطق مربوط به انجمن های ملی وابسته به AFC نیستند و در باشگاه های فوتبال انجمن های ملی وابسته به AFC بازی می کنند. (به عنوان مثال الکسون ، مهاجم برزیلی که در گوانگژو اورگراند بازی می کرد، مقام دوم بهترین فوتبالیست آسیا را بدست آورد)


در دوره جدید نیز کاندیداهای مورد نظر برای تصاحب این عنوان معرفی شده است که در میان این اسامی، نام چهار بازیکن ایرانی نیز دیده می شود. سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ روسیه، مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو پرتغال، شجاع خلیل زاده مدافع سابق پرسپولیس و فعلی الریان قطر و بالاخره محمدحسین کنعانی زادگان به عنوان مدافع پرسپولیس در میان کاندیداهای کسب تصاحب عنوان مرد سال فوتبال آسیا حضور دارند.


طی سالهای گذشته و در 7 دوره ای که این مراسم برگزار شده، سون هیونگ مین مهاجم تیم ملی کره جنوبی و باشگاه تاتنهام در 5 دوره توانسته است عنوان مرد سال فوتبال آسیا را از آن خود کند.
بجز سون، تنها در سالهای 2013 و 2016 به ترتیب کیسوکه هوندا و شینجی اوکازاکی از ژاپن توانسته اند این عنوان را به خود اختصاص دهند. ضمن اینکه در این سالها، تنها یک بار و در سال 2018 علیرضا بیرانوند از ایران در میان 3 نفر برتر قرار گرفت.


دروازه بان آنتورپ بلژیک دو سال قبل و پس از سون هیونگ مین از کره جنوبی و ماکوتو هاسبه در رده سوم قرار گرفت ولی امسال امید زیادی می رود که حداقل از میان 4 بازیکن ایرانی که کاندیدای کسب عنوان مرد سال آسیا هستند، حداقل یک نفر در میان 3 نفر نخست حضور پیدا کند.

 


اما برای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا در سال 2020، نام کاندیدا دیده می شود که در زیر آمده است:

سردار آزمون (زنیت – ایران)، مهدی طارمی (پورتو – ایران)، حسین کنعانی زادگان (پرسپولیس – ایران)، شجاع خلیل زاده (پرسپولیس ، الریان – ایران)، بشار رسن (پرسپولیس – عراق)، اکرم عفیف (السد – قطر)، الکس تکسیرا (جیانگ سونگ – برزیل)، جونیور نگرائو (اولسان هیوندای – بزریل)، بافتیمبی گومیس (الهلال – فرانسه)، عبدالرزاق حمدالله (النصر – مراکش)، سون هیونگ مین (تاتنهام – کره جنوبی)، وون دو جائه (اولسان – کره جنوبی)، یون بیت گارام (اولسان – کره جنوبی)، هوانگ هی چان (سالزبورگ، لایپزیش – کره جنوبی)، وون دا جائه  آندرس اینیستا (ویسل کوبه – اسپانیا)، دایچی کامادا (اینتراخت فرانکفورت – ژاپن)، تاکه فوسا کوبو (مایورکا، ویارئال – ژاپن)، تاکهیرو تومیاسو (بولونیا – ژاپن)، واتارو اندو (اشتوتگارت – ژاپن)، کارو میتوما (کاوازکی فرونته – ژاپن)، میچ لانگراک (ناگویا گرامپوس – استرالیا)، متیو رایان (برایتون – استرالیا)، جلال الدین ماشاریپوف (پاختاکور – ازبکستان)، صفوی راسید (جواهر دارالتعظیم، پورتیموننزه – مالزی)

Share/Save/Bookmark