داخلی آرشيو گزارش صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
گلایه شهروندان زهکی از کیفیت نامناسب نان؛
قطار آردهای بی کیفیت به زهک رسید/ نان تولیدی خوراک دام ها می شود
کد مطلب: ۷۴۸۳۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰
شهروندان زهکی از کیفیت نان پخته شده در برخی از خبازی های این شهر گلایه مند هستند و می گویند نانی که برای سفره خود تهیه می کنیم انقدر بی کیفیت است که باید خوراک دام ها شود.
قطار آردهای بی کیفیت به زهک رسید/ نان تولیدی خوراک دام ها می شود
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، نان که یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در بین مردم است و روزانه چندین نوبت مورد استفاده قرار می گیرد نیاز است که تهیه و پخت آن با کیفیت بالایی انجام شود، اما این روز ها در سراسر سیستان و بلوچستان مردم از کیفیت پایین آرد و نان گلایه مند هستند و بارها گزارشات متعددی در این باره در خبرگزاری ها منتشر شد ومتاسفانه به علت بدعهدی کشور همسایه درپایبندی به تعهدات آبی خود سال هاست که این منطقه با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و امروز باید برای تامین آرد مورد نیاز انبار غله ایران از استان های دیگر آرد وارد شود.

خبری از پیگیری مسئولین نشد؛ این بار مردم شمال سیستان و بلوچستان از این وضعیت ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از پایگاه خبری عصرهامون شدند.
 
علی ای حال سیستان سرزمینی که زمانی آب و آبادانی در آن جریان داشت و پر آبی رودخانه هیرمند باعث شده بود که بهترین گندم و آرد در کشور از این منطقه تامین شود این روزها به علت بدعهدی کشور همسایه در پایبندی به تعهدات آبی، سال هاست که این منطقه با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و امروز باید برای تامین آرد مورد نیاز انبار غله ایران از استان های دیگر آرد وارد شود.

کیفیت نان مطلوب نیست

یکی از شهروندان زهکی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه کیفیت نان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، گفت: اکثر نان‌هایی که ما خریداری می‌کنیم آنقدر بی کیفیت است که یا زود خشک می‌شود تنها تعداد محدودی نانوایی در سطح شهر وجود دارد که توانسته‌اند کیفیت لازم را حفظ کنند که آن هم باید در صف های طویل و طولانی باشیم که با شیوع موج جدید کرونا این امر تهدیدی برای سلامت شهروندان است و یا خمیر بوده و باید دور ریخته شود.

شهروند دیگری از عدم نظارت مسئولان امر بر نحوه کار نانوایی ها شکایت داشت و افزود: وقتی نظارتی نباشد قطعا نان بی کیفیت به دست مردم می رسد و در پایان این نان به جای سفره مردم خوراک دام ها می شود.
 
این شهروند ادامه داد: تنها تعداد محدودی نانوایی در سطح شهر وجود دارد که توانسته‌اند کیفیت لازم را حفظ کنند که آن هم باید در صف های طویل و طولانی باشیم که با شیوع موج جدید کرونا این امر تهدیدی برای سلامت شهروندان است.
 
نظارت بر خبازی های زهک افزایش می یابد

خبرنگار ما در تماسی که با حبیب رستمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زهک داشت، وی با بیان اینکه این موضوع در دستور کار این اداره قرار دارد، بر افزایش بازرسی و نظارت‌ بر خبازی‌ها به خصوص در روزهای تعطیل و ساعات غیرمطالبات مردم نسبت به افزایش کیفیت نان صرفاً متوجه نانوا نیست بلکه هرکسی که در زنجیره تولید و عرضه نان فعال هستند باید وظیفه خود را به درستی انجام تا نواقص در این مورد رفع شود.
رستمی تاکید کرد و گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف با خبازان متخلف برخورد جدی خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه مطالبات مردم نسبت به افزایش کیفیت نان صرفاً متوجه نانوا نیست بلکه هرکسی که در زنجیره تولید و عرضه نان فعال هستند باید وظیفه خود را به درستی انجام تا نواقص در این مورد رفع شود.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند شکایت خود را در خصوص هرگونه تخلف در حوزه محصولات کشاورزی از جمله تقلب، گرانفروشی، کم فروشی، عرضه خارج ازشبکه آرد و نان به شماره تلفن ۰۵۴۳۲۶۱۵۰۶۷ اعلام تا در اسرع وقت به شکایت هایشان رسیدگی شود.
 
این پایگاه خبری تا رفع کامل این معضل پیگیر این موضوع خواهد بود و نتایج را به اطلاع شهروندان خواهد رساند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark