داخلی آرشيو گزارش صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
در ادامه مشکلات آلوده‌ترین شهر جهان؛
سرمای استخوان‌سوز و معضل عدم پاسخ‌دهی مسئولین شرکت نفت/ بی‌تدبیری‌ها سوز سرمای زمستان را دوچندان کرد
کد مطلب: ۷۴۸۸۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱
مشکلات سوخت مردم سیستان با تشکیل صف‌های طولانی و اتلاف وقت شهروندان تمامی ندارد.
سرمای استخوان‌سوز و معضل عدم پاسخ‌دهی مسئولین شرکت نفت/ بی‌تدبیری‌ها سوز سرمای زمستان را دوچندان کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، این روزها که پیشرفت تکنولوژی باعث شده که کالابرگ و چراغ های علاء الدین برای مردم اقصی نقاط کشور تنها یک خاطره شود اما مردم این خطه از کشور هنوز هم از چراغ‌های علاءالدین و آبگرم کن‌های نفتی استفاده می کنند و حتی نفت برایشان کالایی سهمیه‌بندی و کالابرگی است که برای دریافتش باید ساعت‌ها در صف بایستند، چون از نعمت گاز محروم‌اند و چاره‌ای ندارند جز آنکه خود را با سوخت نفت، گرم نگه داشته و حتی در کمبود کپسول گاز از نفت به‌عنوان سوخت برای پخت‌وپز استفاده کنند.

پروژه گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان نزدیک یک دهه است که آغاز شده، اما به‌کندی پیش می‌رود و هنوز مثل هرساله قصه پرغصه صف‌های طویل سیلندر گاز آن هم در سرمای زیر صفر منطقه سیستان وجود دارد و مسئولین تدبیری بر این مشکل ندارند و تکرار این قصه پرغصه همچنان ادامه دارد.

مشکل سهمیه‌بندی نفت سفید در حالی است که هنوز مشکل کمبود کپسول گاز که در ابتدای آبان در سیستان ایجاد شده بود، به قوت خود باقی است و مردم هنوز در صف کپسول گاز هستند.

در چند روز اخیر مردم منطقه سیستان شاهد یخ‌بندان بودند که این موضوع سبب خسارت‌های فراوانی به مردم این خطه از کشور شد این مشکلات در حالی است که سهمیه نفت سفید هم به‌هیچ‌وجه کفاف مصرف یک خانوار را نمی‌دهد، سهمیه‌ای که خیلی از شهروندان به علت عدم پاسخگویی و تحویل نفت شعبات توزیع‌کننده نفت ناچارند یا از سرما بلرزند یا از بخاری برقی استفاده کنند که هزینه استفاده از برق هم بسیار بالاست.

بامری یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا افزود: در این سرما و یخ‌بندان شدید، ما نه گاز داریم و نه می‌توانیم به علت نداشتن نفت و پاسخگو نبودن مسئول شعبه توزیع‌کننده، در این سرما که بچه‌ها و والدین ما دچار سرماخوردگی شدند از نفت استفاده کنیم، واقعاً ما درد و مشکل خود را با چه کسی و کدام مسئول مطرح کنیم، چرا کسی پاسخگو نیست؟

محمدی یکی دیگر از شهروندان شهرستان زابل گفت: مگر مردم زابل چه تفاوتی با شهروندان تربت‌جام دارند که برای یک روز قطعی گاز وسایل گرمایشی و نفت توزیع می‌شود؛ اما توجهی به مردم سیستان ندارند، چرا به مردم این منطقه به‌عنوان شهروند درجه دوم توجه می‌شود، در این سرمای شدید؛ چون نفت سفید ندارم مجبورم به‌خاطر کودکی که دارم از برق استفاده کنم و قبض برق با مبالغ بالا را تحمل کنم و مسئولان هم که برایشان مهم نیست.

شهرکی شهروند دیگری از خیابان رسالت شهرستان زابل ضمن گله‌مندی از عدم پاسخگویی مسئولان بیان کرد: متأسفانه شعبه نفت سفید منطقه رسالت هم پاسخگو نیست و ما هنوز سهمیه نفت کالابرگ قبلی را هم دریافت نکرده‌ایم لطفاً به گوش مسئولان برسانید تا کی تاوان بی‌تدبیری مسئولان را بدهیم.

یکی دیگر از شهروندان زهک هم در گفتگو با خبرنگار ما ضمن درخواست از مسئولین گفت: چند روز است سرشماره کالابرگ جدید اعلام شده؛ ولی ما هنوز سهمیه نفت قبلی را دریافت نکردیم، با چه عنوان و به چه دلیل شعبه توزیع نفت به افرادی تحویل می‌شود که نمی‌توانند نفت شهروندان را به‌موقع توزیع کنند و تحویل دهند، وقتی تماس هم می‌گیریم پاسخگو نیستند.

وی ادامه داد: مشکلات فراوان در منطقه سیستان و بی‌توجهی مسئولان، موجب ناراحتی روزافزون مردم این دیار صبور شده است که لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به این مشکلات رسیدگی شود.

جهت پیگیری این موضوع خبرنگار اوشیدا در تماس‌های مکرری که با علیرضا جهان تیغ راد، مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی زابل داشت؛ اما تاکنون موفق به دریافت پاسخ از سوی این مسئول به علت عدم پاسخگویی نشده، در صورت پاسخگویی اظهارات وی در پایگاه خبری اوشیدا درج خواهد شد.

انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark