داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر:
سپاه مظهر اقتدار میدانی در همه عرصه‌ها است
کد مطلب: ۷۶۱۲۶
تاریخ انتشار:جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۱
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر گفت: خصوصیت سپاه بودن این است اقتدار در عرصه سیاسی، در عرصه تبلیغات یک حرف است.
سپاه مظهر اقتدار میدانی در همه عرصه‌ها است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: سپاه مظهر اقتدار میدانی است خصوصیت سپاه بودن این است. اقتدار در عرصه سیاسی، در عرصه تبلیغات یک حرف است، اقتدار بر روی زمین در میدان، یک حرف دیگر است اقتدار میدانی موجب می‏‌شود که اقتدار سیاسی هم به وجود بیاید.

وی افزود: وقتی شما بر روی زمین دارای اقتدار هستید، می‏توانید تصرف کنید، می‏توانید کار کنید، می‏توانید دفع کنید، می‏‌توانید جذب کنید. وقتی یک ملتی این خصوصیت را دارد یا مجموعه‌ای از یک ملت وقتی دارای یک چنین خصوصیّتی است، این، اقتدار سیاسی را هم به وجود می‌آورد اقتدار هویتی را هم به وجود می‌‏آورد، عزت هم می‌بخشد.

لطفیان سرگزی با تبریک پیروزی نیروهای مسلح در عملیات وعده صادق بیان کرد: آرزوی امام و شهدا بود که روزی بتوان سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی زد که به لطف خداوند، یاران حاج‌قاسم سلیمانی این سیلی را نواختند و با تأکید بر اینکه طلسم سیلی و پاسخ به اسرائیل شکست و دنیا فهمید که می‌توان اسرائیل را موشک‌باران کرد و می‌توان به رژیم صهیونیستی حمله کرد؛ اما هر کسی نمی‌تواند؛ بلکه کسی که تکیه بر مکتب اهل‌بیت دارد، این توانایی را دارا است.

خطیب جمعه شهر علی‌اکبر با بیان اینکه دولت با اتکا به شعار «ما می‌توانیم» شبانه‌روزی به دنبال حل مشکلات است، تصریح کرد: دیروز برخی می‌گفتند روی موشک‌ها شعار مرگ بر اسرائیل ننویسیم که باعث حساسیت دشمن می‌شود، اما امروز موشک‌های ما به قلب دشمن فرود می‌آید. تا آنها را متوجه جنایات و نسل‌کشی‌هایشان کند؛ یقین داریم همان‌گونه که رهبری معظم انقلاب اسلامی به ما آموختند، در همه عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه دولت به خدمتگزاری برای مردم افتخار کرده و با اتکا به شعار «ما می‌توانیم» شبانه‌روزی به دنبال حل مشکلات است، خاطرنشان کرد: همان‌طور که عملیات «وعده صادق» با تلاش رزمندگان و مجاهدان ما در سنگر مبارزه با دشمن تحقق یافت در سنگر تولید نیز با دنیایی از امید و ایمان حرکت کرده و با باور ما می‌توانیم همه مشکلات را حل خواهیم کرد.

وی در بخش بعدی سخنانش با بیان اینکه مردم ایران با وجود همه دشمنی‌ها اهداف بلندی دارد، دلیل دشمنی‌ها با این ملت را ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های استعمار و استکبار جهانی و حمایت جانانه این ملت از آرمان آزادی فلسطین به تبعیت از امام راحل و رهبری معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز پس از ۴۵ سال همه امت اسلامی و بلکه همه جهان بشریت به حقانیت این سخن شما در دفاع از فلسطین و ضدیت با رژیم صهیونیستی واقف شده‌اند.

خطیب جمعه شهر علی‌اکبر با اشاره به آمارهای ارائه شده از بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید، کاهش نرخ بیکاری و رشد اشتغال تصریح کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ما به قله نزدیک شدیم و به‌هیچ‌وجه حق نداریم خسته یا ناامید شویم. باید برای رفع موانع تلاش کنیم و بالاترین افتخار دولت تلاش برای رفع موانع از پیش پای تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها موظف هستند با روابط سالم کاری از فعالان بخش‌های مختلف حمایت کنند و از رواج روابط ناسالم اداری جلوگیری کنند، گفت: باید از هر مسئله‌ای که باعث نارضایتی و ناامیدی مردم می‌شود پرهیز کرد. اسلام برای ما عزت و کرامت آورد و عزت و کرامت مردم باید حفظ شود و هیچ‌کس حق ندارد باعث مخدوش‌شدن عزت و کرامت دیگران شود. همچنین هر کس در هر کجای دنیا بخواهد عزت و کرامت مردم ما را مخدوش کند، ملت ایران در مقابل او ایستادگی خواهد کرد.

لطفیان سرگزی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند که می‌شود به ایران اسلامی آسیب وارد کرد و لذا به خاک و منافع ایران حمله کردند، گفت: جمهوری اسلامی و ملت ایران ابتدا سعی کردند آنها را از این حمله و هجمه و ستم و ظلم بازدارند، اما وقتی آنها دست به این جنایت زدند، باید تنبیه می‌شدند و ملت بزرگ ایران آنها را تنبیه کرد.

حجت‌الاسلام لطفیان سرگزی در پایان با اشاره به شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس ( ۱۳۵۹) تأکید کرد: اگر دشمن بار دیگر خطا و اشتباهی کند و بخواهد کوچک‌ترین تعرضی به خاک و منافع ایران اسلامی داشته باشد، بداند چنان پاسخی دریافت خواهد کرد که او و حامیانش را پشیمان خواهد کرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark