داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه موقت زابل:
۱۲ فروردین‌ماه روز تحقق آرمان‌های انقلاب با رأی قاطع مردم بود
کد مطلب: ۷۶۰۹۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۱۲
امام جمعه موقت زابل گفت: ۱۲ فروردین روز تحقق آرمان‌های بلند مردم بود که با رأی قاطع و حداکثری بیش از ۹۸ درصدی، نظام حاکمیتی خویش را تعیین کردند.
۱۲ فروردین‌ماه روز تحقق آرمان‌های انقلاب با رأی قاطع مردم بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید قاسم هاشمی امین در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: ۱۲ فروردین‌ماه روز جمهوری اسلامی روزی است که مردم با رأی قاطع و حداکثری بیش از ۹۸ درصدی، نظام حاکمیتی خویش را تعیین کردند.

وی افزود: جمهوری اسلامی یعنی همه امور اساسی نظام با نظر مستقیم و غیرمستقیم خود مردم تعیین می‌شود و مبنای تصمیمات اسلامیت و پایبندی به شرع مقدس اسلام است.

امام‌جمعه موقت زابل تأکید کرد: امروز بعد ۴۴ سال نظام مقدس جمهوری اسلامی علی‌رغم بسیاری از مشکلات و دشمنی‌های دشمنان و ایادی آنان، تحت رهبری رهبر معظم انقلاب مسیر تکامل خویش که همان تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور حضرت ولیعصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف است را با افتخار می‌پیماید.

امام‌جمعه موقت زابل تأکید کرد: در ۱۲ فروردین‌ماه روز جمهوری اسلامی نهال انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید و ایثارگری مخلصانه ملت بزرگ ایران رشد نمود و به بار نشست و خداوند میوه بابرکتی به نام جمهوری اسلامی را به ملت بزرگ ایران هدیه داد.

وی گفت: جمهوری اسلامی مدلی جدید از نظام حکومت‌داری را به جهان عرضه کرد، نظامی بر پایه مردم‌سالاری و بر اساس موازین شرعی و اسلامی است.

وی تأکید کرد: ۱۲ فروردین روز تحقق آرمان‌های بلند مردم بود مردمی که در راه انقلاب زندان‌ها، تبعیدها، شکنجه‌ها، سختی‌ها، محرومیت‌های زیادی کشیدند و شهادت بهترین فرزندان خود را دیدند بعد از پیروزی انقلاب در همه‌پرسی تاریخی برای تحقق آرمان‌های والای شهیدان به استقرار جمهوری اسلامی رأی دادند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی امین تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی رأی مردم اثرگذار واقعی در امورات کشور است و مسئولین از بالاترین مقام تا ارکان پائین‌تر همه با رأی مستقیم یا غیرمستقیم مردم تعیین می‌شوند و در قبال مردم پاسخگو هستند و قوانین آن بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) تنظیم می‌شود.

وی با اشاره به این که موفقیت‌های این نظام در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی بر کسی پوشیده نیست افزود: جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌های سیاسی، نظامی، اجتماعی و اقتصادی جمهوری اسلامی به الگویی برای دنیا تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در عرصه اقتصادی فراموش نکنیم که با ابرقدرت‌های دنیا مبارزه می‌کنیم و تحریم‌هایی که خود نام آن را فلج‌کننده گذاردند نتوانست نظام اسلامی را شکست دهد. پیشرفت و ترقی امروز جمهوری اسلامی به برکت رهبری ولی‌فقیه آگاه و مقتدر و همراهی مردم به‌دست‌آمده است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark