داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده منتخب مردم سیستان:
فلسطین درد مشترک همه آزادیخواهان جهان است
کد مطلب: ۷۶۱۰۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۱
نماینده منتخب مردم سیستان گفت: مسئله قدس دیگر فقط مسئله جهان اسلام نیست بلکه درد مشترک تمام آزادیخواهان جهان است.
فلسطین درد مشترک همه آزادیخواهان جهان است
فرهاد شهرکی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلام، رستاخیز استکبارستیزی مسلمانان جهان و روز وحدت انسان‌های حقیقت‌طلب و عدالت‌خواه و روز ستیز همیشگی با ظلم و بیداد است.

وی افزود: جهان در این روز شاهد حرکت یکپارچه امت اسلام و آزادی‌خواهان است؛ حرکتی که با زمان‌شناسی، ژرف‌اندیشی و آینده‌نگری پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) پایه‌گذاری شد تا مسئله فلسطین، پاره‌ای از تن جهان اسلام و قدس، قبله اول مسلمانان، هیچ‌گاه به فراموشی سپرده نشود.

وی افزود: جنایت جنگی و نسل‌کشی این روزهای اسرائیل علیه مردم غزه باعث شده است که هر روز در بسیاری از کشورهای مختلف جهان، شاهد صحنه‌های اعلام حمایت از مردم فلسطین و غزه و ابراز انزجار از اشغالگران صهیونیستی باشیم و ازاین‌رو به‌یقین روز قدس امسال شاهد خروش گسترده و یکپارچه مسلمانان و دیگر ملت‌های آزاده جهان، علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

نماینده منتخب مردم سیستان تأکید کرد: لذا امروز دیگر مسئله فلسطین، مسئله‌ای منطقه‌ای، عربی و حتی جهان اسلام نیست، بلکه درد مشترک تمام آزادی‌خواهان دنیاست و مدعیان دروغین حقوق بشر نیز، یارای حمایت علنی از این رژیم نامشروع را از کف داده‌اند. اینک که مجال دیگری برای فریاد علیه ظلم و ستم در روز قدس فراهم آمده است، شرکت در راهپیمایی این روز به منزله اعلام برائت و ابراز انزجار از دولت‌های متجاوزی است که دهه‌ها است حقوق مظلومین و ستم‌دیدگان فلسطین و حرمت قدس شریف را نادیده گرفته و هر روز بر دامنه تجاوز و ظلم خود می‌افزایند.

وی ادامه داد: اینجانب ضمن محکوم‌کردن جنایات ضدبشری رژیم جانی و فانی صهیونیستی که تازه‌ترین آن‌ها، حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، و تعرض به خاک مقدس ایران اسلامی و به‌شهادت‌رساندن جمعی از فرزندان رشید این مرزوبوم است، بدین‌وسیله از آحاد امت اسلامی و ایرانیان عزیز، به‌ویژه مردم شریف، غیور و همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان دعوت می‌کنم تا همچون همیشه با حضور گسترده و پرشور، خشم خود از این رژیم منفور و حامیان غربی آن را به نمایش بگذارند.

شهرکی تصریح کرد: بر همه مسلمانان واجب است که پس از یک ماه عبادت خالصانه در ماه مبارک رمضان، با شرکت در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بیعت نمایند، تا استکبار جهانی بداند که مسئله فلسطین همچنان مسئله اول عالم اسلام است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark