داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
خواسته مردم تقویت نیروهای نظامی و انتظامی استان است
کد مطلب: ۷۶۱۱۵
تاریخ انتشار:جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۱
امام‌جمعه زابل گفت: تقویت و تجهیز نیروهای نظامی و انتظامی استان خواسته همه مردم است تا با امکانات دقیق مجهز زرهی و مطمئن شاهد این حوادث نباشیم.
خواسته مردم تقویت نیروهای نظامی و انتظامی استان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: حضور حماسی مردم سیستان در بدرقه پنج شهید عزیز و جگرگوشه‌های سیستان تجدید عهد بسیار ممتازی با خط سرخ شهادت بود، اما در این خصوص، حضور برادران اهل‌سنت ما هم بود که نباید از این حضور غفلت کرد.

وی افزود: شهدای امنیت شهدای اسلام هستند نه شهدای شیعه، اهل‌سنت هم در این داغ، خودشان را صاحب‌عزا می‌دانند بسیاری از علمای اهل‌سنت پیام دادند که مایهٔ دلگرمی است.

امام‌جمعه زابل تصریح کرد: مردم عزیز بلوچ، اگر وطنشان را نمی‌خواستند باید تروریست‌هایی که به چابهار و راسک حمله کردند بلوچ می‌بودند که نبودند ایرانی هم نبودند اینان در اجاره رژیم صهیونیستی بوده و هستند که نام‌های اسلامی «جندالله» «جیش‌العدل» و «جیش الفرقان،» بر خود گذاشته اند. اینها مزدوران صهیونیست ها هستند و در جهت منافع آنها این کار ها را می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از حمله ددمنشانه اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و در لحظات هیجانات انتقام جمهوری اسلامی، عده‌ای جنوب شرق ایران را ناامن می‌کنند تا پیامی بدهند که، رژیم صهیونیستی قادر است ناامنی ایجاد کند. اینها مزدور رژیم صهیونیستی هستند و طبیعتاً هر جریانی داخل کشور که آنها را به‌نوعی حمایت کند، قطعاً صهیونیستی است.

وی ادامه داد: حضور اهل‌سنت در تشییع شهدا نشان داد دعوای شیعه و سنی نیست اهل‌سنت عزیز ما و پاره تن ملت هستند، آنها هم مثل من و شما داغدارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی تأکید کرد: وقتی کلیدواژه‌های تروریست‌ها و حامیانشان را بررسی می‌کنیم این است که حرکت استان در مسیر توسعه، حقیقتاً خاری است در چشم دشمنان و توسعه سواحل مکران و تجارت چابهار و اتصال بندر چابهار به آسیای میانه و شمال اروپا و اینکه ایران را امن‌ترین و به‌صرفه‌ترین مسیر تجاری می‌کند آنها را ناراحت کرده است این مسیر اگر باز شود هیچ تحریمی نمی‌توانند علیه ایران اعمال کنند.

وی خطاب به مسئولین عالی‌رتبه کشور گفت: مسئولین از تروریست‌ها و حامیانشان این پیام را بگیرند که انتقام خون شهدا ابتدا توسعه و پیشرفت و رونق بیش‌ازپیش سیستان و بلوچستان خواهد بود آنها به چابهار حمله کردند و می‌خواهند سرمایه‌گذاری و توسعه را کند و دچار خلل کند و توسعه آنجا را با چالش مواجه کنند، تا سوار بر فقر مردم استان، به اهدافشان برسد. دقیقاً هر جا را دشمن هدف گرفت باید تقویت کرد.

وی خاطرنشان کرد: تقویت نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه خواسته همه مردم است. امکانات باید گسیل شود خودروهای مجهز و زرهی و مطمئن، با امکانات دقیق باید تجهیز و تقویت شود. پایش‌های دقیق و منظم و فنی و حرفه‌ای اتفاق بیفتد تا ما شاهد این حوادث نباشیم. لازم است بهترین تجهیزات به لحاظ فنی به نیروهای نظامی منطقه اختصاص یابد. چرا که در برابر نیروی انسانی این تجهیزات سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: می‌خواهیم و مطالبه می‌کنیم و پیگیری هم می‌کنیم ما باید شاهد مجهزترین نیروی انتظامی در منطقه غرب آسیا باشیم. هرچه قدر هم هزینه کنند جا دارد و توجیه دارد و باید صورت بگیرد.

وی با اشاره به محکومیت این حادثه تروریستی افزود: نسبت به این حادثه تروریستی، همه انسان‌های آزادی‌خواه شیعه و سنی و مسلمان و غیرمسلمان و کسانی که با نظام زاویه داشتند این حادثه را محکوم کردند.

خطیب نمازجمعه زابل افزود: از کشورهای مختلف و گروه‌های سیاسی متغایر داخل کشور این امر را تقبیح کردند و این جنایت تبهکارانه را محکوم کردند. اما در همین استان ملای جریان مکی نه‌تنها محکوم نکرد بلکه خواسته تروریست‌ها را در مخالفت با باز تکرار کرد هو گفت مذاکره کنید.

وی تأکید کرد: از منظر قران، آن کسی که عمل تروریستی انجام می‌دهد سازمان‌یافته و در دل مردم خوف و وحشت ایجاد می‌کند و خونریزی می‌کند در حاکمیت اسلامی محارب و مفسد است.

امام‌جمعه زابل با اشاره به پیشنهاد مذاکره با تروریست‌ها ادامه داد: شما تابع چه فقهی هستید؟ معتقد هستید با مفسدان و محاربان باید مذاکره کرد؟ در کدام منبع از منابع اسلامی این موارد آمده است.

وی افزود: نظام اسلامی بحمدالله نشان داد در سخت‌ترین شرایط توانسته است بالا بیاید و خدا بر عزتش روزبه‌روز افزوده است خدا به حق بی‌بی دوعالم صدیقه طاهره حضرت زهرا(س) کمک کند مشکلات معیشتی مردم، سفره مردم و ارتزاق مردم زندگی مردم درشان مردم قرار بگیرد که الان در شأن آنها نیست و اگر موفق شویم در این بخش مهم ؛ هیچ دشمنی در هیچ نقطه‌ای و در هیچ زمانی قادر به کوچک‌ترین ضربه به این نظام نخواهد بود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark