داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
دعوت علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان از مردم؛
همه برای دفاع و آزادی قدس به راهپیمایی می‌آییم
کد مطلب: ۷۶۱۰۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۴
فلسطین؛ آرمان همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است، فردا همه برای دفاع از قدس شریف که این روز یادگار امام راحل (ره) است، می‌آییم.
همه برای دفاع و آزادی قدس به راهپیمایی می‌آییم
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» به نقل از عصرهامون، علمای شیعه و سنی و سران طوایف سیستان و بلوچستان ضمن دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی روز قدس گفتند: روز قدس نمایش قدرت ملت در حمایت از مظلومان جهان است.

روز جهانی قدس در کنار فلسطین و قدس شریف هستیم

مولوی سید عبدالصمد ساداتی، امام‌جمعه اهل سنت سراوان در گفتگو با شستون بیان کرد: اسرائیل یک رژیم جنایتکار است، و همه دنیا از این جنایت مطلع‌اند اما برخی چشم‌پوشی می‌کنند و این‌ها را نمی‌بینند و یا نمی‌خواهند که ببینند، این‌ها کسانی هستند که همراه اسرائیل و جنایت‌های او هستند.

وی افزود: کسانی که در این زمینه سکوت می‌کنند در جرم و جنایت رژیم صهیونیستی سهیم هستند، رژیم اسرائیل یک رژیم غیررسمی است که با جرم و جنایت و تجاوز و تعدی به سرزمین مسلمانان و سرزمین اسلامی حمله کرده است، این رژیم به هر حال نابود شدنیست.

امام‌جمعه اهل سنت سراوان تصریح کرد: جدیدترین جنایتی که رژیم صهیونیستی مرتکب شده، به سفارت جمهوری اسلامی ایران حمله کرده و جنایت بزرگی را مرتکب شده و قابل چشم پوشی نیست؛ می‌طلبد مسلمانان جهان در این قضیه همه همدست باشند، قطعاً اسرائیل از بین می‌رود اسرائیل که چیزی نیست، اما ما اتحاد لازم را نداریم، مسلمانان غزه امروز با بدترین وضعیت مقابله می‌کنند این افتخار بزرگیست برای مسلمانان، افتخار آفریدند شهید دادند اما تسلیم نشدند.

مولوی ساداتی اذعان کرد: می‌طلبد در روز جهانی قدس مسلمانان در کنار مردم مظلوم فلسطین باشند و در این روز با مشارکت و همراهی ثابت کنند که ما در کنار فلسطین و قدس شریف هستیم و اعمال ننگین اسرائیل را محکوم می‌کنیم.

مسئله فلسطین یک میدان امتحان بزرگ برای بشریت است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی، امام‌جمعه زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: آنچه که شما امروز در فلسطین می‌بینید یک جنگ آخرالزمانی است یک اتفاق معمولی نیست. ازیک‌طرف عده‌ای معتقدند باید در آنجا حتی بچه غیر یهود نباشد منطقه‌ای خالص یهودی باشد. برای همین است که بچه‌های فلسطینی را راحت می‌کشند.

امام‌جمعه زابل تأکید کرد: مسئله قدس به همه مربوط می‌شود، مسئله عربی نیست، مسئله اسلامی هم نیست. مسئله انسانی است. مسئله جبهه حق است، عالی‌ترین تابلو و جلوه درگیری حق و باطل فلسطین است؛ لذا فلسطین برای ما مهم است. چرا؟ چون سرنوشت بشر در فلسطین رقم خواهد خورد و این برنامه قرآن است.

امام‌جمعه زابل خاطرنشان کرد: روز قدس یک تابلو است یک پرچم است یک نشانه است تا همه ساله تذکر بدهد یادآوری بکند که ای مردم عالم بدانید ما جدی‌تر از همیشه به سمت تحقق وعده الهی جلو خواهیم رفت. روز قدس روز نوید و بشارت تحقق وعده الهی است.

وی ادامه داد: لذا بر همه ما واجب است تا همچون سال‌های گذشته همراه با مردم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در این راهپیمایی شرکت کنیم.

حضور باصلابت سراوانی‌ها در راهپیمایی روز قدس

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری، امام‌جمعه سراوان در گفتگو با شستون بیان کرد: محور مقاومت از محور مقاومت تبدیل شده به شبکه مقاومت و آن تدبری که در مسیر مقابله با رژیم صهیونیستی داشته است نقطه‌به‌نقطه به‌خوبی با برنامه پیش رفته؛ اما رژیم صهیونیستی با وحشی‌گری و با کشتار زن و کودک به هیچ‌کدام از اهداف خود نرسیده است؛ بلکه تمام توان خود را در غزه گذاشته است و بیشتر از این هم توانی ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری تصریح کرد: حال شما شنیدید این رژیم بر خلاف همه قوانین و مقررات بین‌المللی بر کنسولگری حمله می‌کند و تمام برنامه‌های بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد که این نشان دستپاچگی و ضعف رژیم صهیونیستی است، نشان از این هست که رفتنی و نابودشدنی است و حتماً محور مقاومت پیروز است و حتماً نصرت الهی در پیش است و حتماً قدس آزاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما یقین داریم جبهه مقاومت امروز پیروز میدان است و ما به همین زودی زود ان‌شاءالله شاهد پیروزی مردم غزه و محور مقاومت خواهیم بود و در مسجدالاقصی شاهد خواندن نماز بدون بودن رژیم صهیونیستی در آن سرزمین خواهیم بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری اذعان کرد: ما مسلمانیم در مسلمانی خودمان باید این را بدانیم که یکی از جاهایی که باید ما حضور پیدا بکنیم به‌عنوان یک مسلمان دستور الهی و امر الهی را به‌قول‌معروف به اجرا بگذاریم حضور در روز قدس است به‌خصوص مردم دین‌دار و مقاومت شهرستان سراوان که همیشه در میدان بودند و این روز را هم باید بادقت و قدرت و باصلابت بیشتری وارد میدان بشوند.

قدس روز دفاع از اسلام در برابر کفر است

مولوی عبدالواحد یادگاری، امام‌جمعه مسجد امام حسن مجتبی (ع) خاش با اشاره به اینکه روز قدس روز تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین است در گفتگو با خبرنگار تفتان ما، بیان کرد: روز قدس روز دفاع از اسلام در برابر کفر و استکبار جهانی است، و بر تمامی مردم ایران اسلامی و مسلمانان جهان واجب است در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و صدای مظلومیت مردم فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را به گوش جهانیان برسانند.

وی عنوان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و رژیم منفور، جنایت‌کار و غاصب اسرائیل خواهد بود و بار دیگر دنیا شاهد نمایان‌شدن بیش‌ازپیش جنایات این رژیم خواهد بود.

مولوی یادگاری خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات شاخص امام راحل (ره) نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس است که باعث شد قبله نخست مسلمانان هیچ‌گاه به دست فراموشی سپرده نشود خصوصاً در این برهه زمانی که رژیم غاصب صهیونیستی ظلم و ستم خود را دوچندان کرده بر ملت‌های مسلمان واجب است درد مردم این کشور را درد خود بدانند و در راستای کمک به مردم مظلوم فلسطین و بازگرداندن قدس شریف به دامان اسلام از هیچ اقدامی دریغ نکنند.

وی این روز را فرصتی برای ابراز انزجار از اسرائیل غاصب و حمایت از مردم مظلوم فلسطین دانست و عنوان کرد: مردم ایران امسال نیز مانند هرسال جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و همدستانش علیه مردم فلسطین را محکوم می‌کنند و به‌تمامی جهانیان صدای مظلومیت مردم فلسطین را می‌رسانند.

مولوی یادگاری در پایان از مردم شیعه و سنی به‌عنوان نماد وحدت یادکرد و افزود: به فرمان امام راحل لبیک می‌گوییم در راهپیمایی روز قدس امسال نیز به‌مانند سال‌های گذشته شیعه و سنی متحد با هم شرکت خواهیم کرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark