داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
شهید سلیمانی در اوج قله ولایت‌مداری بود
کد مطلب: ۷۵۷۷۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۷
امام‌جمعه زابل گفت: شهید حاج‌قاسم سلیمانی در دنیای شلوغ مادی‌گرایی امروز، در اوج قله شکوهمند ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری بود.
شهید سلیمانی در اوج قله ولایت‌مداری بود
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: سردار سلیمانی فردی پارسا و متدین و ولایی بود که همه کارها را برای رضای الهی انجام می‌داد، او بنده آخرت بود نه بنده دنیا.

وی افزود: یکی از زوایای وجودی حاج‌قاسم که کمتر گفته شده این است که او حقاً مسلمان بود، به این معنا که در جزءجزء زندگی تسلیم خدای متعال بود. همین تسلیم منشأ جهادش بود که فرمود وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ و جهادش فقط و فقط برای ذات اقدس الهی و در راه محبوب ازلی بود همین اسلام از انسان مجاهد می‌سازد، و مجاهد قدم‌به‌قدم مستغرق هدایت حق‌تعالی است.

امام‌جمعه زابل ادامه داد: وقتی کسی در برابر خداوند متعال تسلیم شد. عظمت خداوند قلبش را مملو می‌کند. در نظرش کمترین ترس و دلهره‌ای از دشمن نیست، حاج‌قاسم تسلیم خدا بود؛ لذا رابطه قلبی او با ولی در نقطه با شکوهی بود که قله ولایت‌مداری است. این شکوهمندی و ولایت‌پذیری اثر طبیعی اسلام حاج‌قاسم بود.

وی تصریح کرد: حاج‌قاسم بدون تردید از اولیای الهی در زمین و از ذخائر آخرالزمانی بود، وجود و شهادتش حجت و دلیل محکمی است بر اینکه در میان امت منتظر و برای ولی‌عصر عجل‌الله عصر مالک اشترها به پایان نرسیده است.

امام‌جمعه زابل خاطرنشان کرد: حاج‌قاسم را باید از این زاویه مطالعه کرد که می‌توان در دنیای شلوغ مادی‌گرایی و منفعت‌طلبی فقط و فقط چشم به مدد باری‌تعالی دوخت و تا اتصال به شاهد وصل بالا رفت.

وی افزود: وجود و شهادت حاج‌قاسم ثابت کرد انقلاب اسلامی حتماً ظرفیت تربیت نسل زمینه‌ساز ظهور را داراست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی تأکید کرد: مکتب حاج‌قاسم سلیمانی ریشه‌دار و قوی است و به‌طورقطع گفته‌ها و آموزه‌های دینی این مکتب که همان دین و آئین ما است بهترین تبیین دانشگاه انسان‌سازی در حوزه این مکتب است.

وی با اشاره به بیانات رهبری درباره شخصیت سردار سلیمانی افزود: خدمت بزرگی که سردار سلیمانی انجام داد احیای جبهه مقاومت و تقویت آن بود که ثمرات آن مقاومت مجاهدان فلسطینی در غزه است که اکنون بیش از ۹۰ روز است در مقابل هجمه استکبار و استفاده دشمن از تمامی ابزارهایی که در اختیار داشتند، ایستاده‌اند و این امر محصول تلاش و سرمایه‌گذاری عظیم شهید سلیمانی در محور مقاومت است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark