داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان زابل بیان کرد:
مسئولین با مردم حرف بزنند/اعلام آمادگی امام جمعه زابل به مناظره با مولوی عبدالحمید
کد مطلب: ۷۴۷۶۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه زابل گفت: آماده مناظره با امام جمعه مسجد مکی زاهدان در مصلی المهدی(عج) زابل همراه با دعوت از رسانه ها هستم.
مسئولین با مردم حرف بزنند/اعلام آمادگی امام جمعه زابل به مناظره با مولوی عبدالحمید
به گزارش اوشیدا، حجت‌الاسلام عزیزی خطیب نماز جمعه زابل در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان بعد از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: کسانی که نظام را متهم می‌کنند اگر صداقت دارند بیایند و مناظره کنند،هاضمه نظام اسلامی ایران آنقدر قدرتمند است که در فضای گفتمانی علاوه بر اینکه می‌تواند عالم را به چالش بکشد، می‌تواند تمامی شبهات را نیز با قدرت جواب دهد، اگر کسی حرف حسابی دارد از جمله سلبریتی‌های مذهبی، اشکالی ندارد در یک مناظره عادلانه شرکت کنند و حرف شان را بزنند.
 
حجت‌الاسلام عزیزی با اشاره به  اعلام آمادگی امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان  برمناظره افزود: این اتفاق، یک اتفاق خوبی است، من در این مورد عرض می‌کنم که  باید از طیف بزرگی از کارشناسان در حوزه‌های مختلف تشکر کنم که آمادگی شان را در زمینه مناظره با امام‌جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان اعلام کرده‌اند چون این‌ها رویش‌های عزیز انقلاب اسلامی ایران هستند.
 
وی ادامه داد: ضمن مغتنم شمردن فرصت این مناظره، عرض می‌کنم که ما آمادگی انجام این مناظره را داریم و هر زمان که اقتضا باشد و طرفین مایل به این جریان باشند ما آمادگی داریم این مناظره را در مصلی المهدی (عج) زابل حتی با دعوت از رسانه‌ها، برگزار کنیم، بازهم می گویم آقایان اگر صداقت دارند با عقیده خوب بیایند و در یک مناظره عادلانه و فضای دوستانه شرکت کنند،و قضاوت با مردم باشد.
 
امام‌جمعه زابل با اشاره به مشکلات مختلف سیستان از جمله بحث بسیار مهم آب تصریح کرد: از مسئولین با صراحت دعوت کردیم که در نمازجمعه بیایند و در این مورد به مردم گزارش بدهند و برخی از مسئولین به من گزارش می دهند که به آن‌ها اعلام کرده‌ام که نیازی به گزارش به بنده نیست بلکه باید به مردم گزارش بدهید، شما باید با مردم حرف بزنید، نمی‌دانیم این چه رویه‌ای است که تا به مسئولیت می‌رسند فکر می‌کنند دیگر نباید با مردم حرف بزنند.
 
حجت‌الاسلام عزیزی افزود: من بازهم در حضور مردم به مسئولین عرض می‌کنم، آقایانی که مسئولی هستید، چه در سطح کشور و چه در سطوح پائین‌تر، بیائید و با مردم حرف بزنید، اگر کاری انجام داده‌اید به مردم بگوئید، راجع به موضوع حق‌آبه و تامین آب مورد نیاز منطقه سیستان، مردم انتظار دارند که بگوئید الان کجای کارهستید؟ اینکه می‌خواهید از فلان جا آب بگیرید و از فلان طرح باید استفاده بشود و...، این‌ها را همه ما بلدیم، ولی بفرمائید الان کجائید؟ در موضوع آب به منطقه الان کجای کار هستید؟
 
وی تصریح کرد: وقتی شما مسئولین با این مردم حرف نمی‌زنید و انتظار دارید یک نفر هم به شما اعتراضی نکند، اعتراض‌تان غلط است، وقتی مردم اطلاعی از کارهایی که در منطقه سیستان انجام می‌شود ندارند حق دارند از شما معترض باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: وقتی مسئولین نمی آیند و حرفی نمی‌زنند انتظار دارید مردم از شما گلایهمند نباشند و اگر مردم محرم هستند که حرفی نیست ولی اگر نامحرم هستند با صراحت  به آن‌ها بگوئید که نامحرم هستند، مسئولین باید بروز با مردم سخن بگویند و هر ماه به آن‌ها گزارش بدهند.
 
حجت الاسلام عزیزی تاکید کرد : یک جاده بزرگراهی قرار بوده از زاهدان به زابل کشیده شود، ۲۰ سال طول کشیده است، یک جاده بزرگراه ۲۰۰ کیلومتری که ۲۰ سال طول کشیده، هیچ افتخاری برای هیچ کسی ندارد، آدم وقتی وظیفه اش را انجام می‌دهد آیا باید منتش را سر مردم بگذارد، مردم حق دارند که بدانند، شما باید به مردم گزارش بدهید.
 
خطیب نمازجمعه زابل، افزود: مسئول بالا دست جناب آقای مدیرکل که فقط وزیر نیست، مسئول بالا دست وزیر و حتی رئیس جمهور مردم هستند، در این زمان که دشمن روی ناکارآمدی نظام به شدت کار می‌کند سکوت شما مسئولین یک جرم و خیانت است، دشمن می‌گوید مسئولین کاری نمی‌کنند مردم هم ایستاده‌اند به نظاره، تا ببینند که مسئولین‌شان چه کاری انجام می‌دهند، مردم به شما شک می‌کنند و می‌گویند شما کار نمی‌کنید، و اگر فردا بخواهید شورای شهر بشوید و یا به مجلس بروید به شما رای نمی‌دهند، و اگر فلان مسئول بشوید هم به شما اعتماد نمی‌کنند و حق دارند که اعتماد نکنند.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark