داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل بیان کرد
حق آبه سیستان از طريق کمیسیون امنیت ملی و شورای امنیت پیگیری شود/مسئولین گزارش ایجاد اشتغال به مردم گزارش دهند
کد مطلب: ۷۴۸۰۹
تاریخ انتشار:جمعه ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹
حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی گفت: با توجه به مشکل آب سیستان شرایطی جهت پیگیری در کمیسیون امنیت ملی و شورای امنیت فراهم شود چرا آب هیرمند مساله حیثیتی است.
حق آبه سیستان از طريق کمیسیون امنیت ملی و شورای امنیت پیگیری شود/مسئولین گزارش ایجاد اشتغال به مردم گزارش دهند
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی خطیب نماز جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بعد از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: با توجه به اینکه سوال شد که وضعیت انتقال آب از دریای عمان به سمت سیستان اکنون در چه وضعیتی قرار دارد،اما بعضی از مسندنشینان اراده ای برای به اشتراک گذاشتن برنامه هاشان با مردم ندارند.

وی افزود: با توجه به اینکه خیلی از استان ها مشکل آب دارند اما هیچکدوم وضعیت مردم سیستان را ندارد، آب هیرمند برای ما مساله حیثیتی است.

وی ادامه داد: همانگونه که افتخار می کنیم که در هشت سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک کشور و وطن را به دشمن ندادیم، نباید برخی افراد سرافکنده باشند که نتوانستند حق این مردم را ادا کنند، مگر شما کم توان دارید،سینه صاف می کنید که ما مذاکره کردیم ولی به نتیجه در خصوص حقابه هیرمند نرسیدیم پس برای چه هستید وقتی نمی توانید کاری برای مردم انجام دهید
.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی خاطرنشان کرد: البته که آب شرب سیستان دچار بحران نخواهد شد و قاطعانه به شما عرض میکنم مخصوصا فرزندان و عزیزان ما در سپاه که زحمت می کشند و تلاش می کنند و نگرانی از بابت آب شرب به دلیل تلاش دولت و سپاه نداریم و می دانیم تلاش دارند.

وی تصریح کرد:البته که ما باید خودمان دست به اقدام شویم و چنانچه در کمیسیون امنیت ملی و شورای امنیت و استانداری مقدماتی فراهم شود بنده به اتفاق جمعی از ریش سفیدان و معتمدین شیعه و سنی حاضر خواهم شد تا با کشور همجوار افغانستان در خصوص حقابه صحبت کنیم.

خطیب نماز جمعه زابل افزود: خواهش واضح ما از مسئولین این است که با توجه به ماه دی و سال مالی به مردم گزارش دهند در این ده ما چقدر اشتغال واقعی در سیستان ایجاد کردند و برنامه ای که دادید چند درصد کار شده است و‌توضیح دهند چقدر شغل ایجاد شده است و با توجه به اینکه آخر سال است دقیق بگویند شغل واقعی نسبت به آمار اول چقدر انجام شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark